Mi Dor Le Dor

Uczestnicy program Mi Dor Le Dor z Witoldem Dąbrowskim zastępcą dyrektora Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.

Jewish Heritage Tours Centrum Taubego: Warszawski Cmentarz Żydowski

Pierwsza grupa uczestników programu „Kształtowanie Polonii XXI wieku: Poznaj, Włącz się, Zaangażuj” przy pomniku Chopina w warszawskich Łazienkach.

Dyrektor Helise Lieberman z grupą amerykańskich uczniów

Program Jewish Heritage Tours Centrum Taubego zgłębia polską żlożoną przeszłość i interesującą teraźniejszość.

Przewodnik po żydowskiej Warszawie i Krakowie: warszawska trasa nr 1

Jedna z ośmiu tras spacerowych w Warszawie i Krakowie prezentujących żydowskie dziedzictwo.

Bieżące Wydarzenia


Pamięć o Holokauście w czasach postprawdy

Fundacja Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce oraz Krytyka Polityczna zapraszają na spotkanie Pamięć o Holokauście w czasach postprawdy / Holocaust memory in post truth age.

Moje doświadczenie Mi Dor Le Dor

Opuściłam Chicago i wylądowałam na lotnisku Chopina w Warszawie w połowie października 2014 roku. Po odebraniu bagażu, w drodze do wyjścia, ujrzałam imponujące kolorowe reklamy promujące uroczyste otwarcie wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. "To projekt mojego dziadka!" pomyślałam, pełna dumy. W drodze do domu moich dziadków zobaczyłam kolejną reklamę na szczycie budynku i pomyślałam: "Wow, to nie jest małe, zwykłe muzeum." Kilka dni po przyjeździe moi dziadkowie zabrali mnie do opery na Kupca Weneckiego. Przed wyjściem przeczytałam streszczenie. Moją uwagę zwrócił obecny w nim element antysemityzmu. "Co za zbieg okoliczności" pomyślałam. Podczas antraktu zobaczyłam wystawę w sali bocznej zatytułowaną Sportowcy żydowscy w Polsce. "Kolejny znak” pomyślałam.

Helise Lieberman uhonorowana odznaką Bene Merito

Dyrektorka Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce -  warszawskiej filii Taube Philanthropies z siedzibą w Kalifornii - została nagrodzona prestiżową odznaką Bene Merito przez Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej, Grzegorza Schetynę. Helise Lieberman została uhonorowana podczas uroczystości w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wraz z pozostałymi odznaczonymi: Naczelnym Rabinem Polski, Michaelem Schudrichem oraz dyrektorem JCC Kraków, Jonathanem Ornsteinem. Każdy z uhonorowanych otrzymał odznakę: "Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej."

Mi Dor Le Dor: Rekrutacja do IV Edycji

Serdecznie zapraszamy do składania aplikacji i uczestnictwa w IV edycji Programu Mi Dor Le Dor, koordynowanego przez Martę Jankowską. Program rozpoczynamy tej jesieni i czekamy na dziesięciu uczestników z całej Polski. Bądź jednym z nich!

Druga Grupa Uczestników Opuściła Już Polskę, Ale Program Trwa Dalej...

Zaledwie tydzień temu pożegnaliśmy drugą grupę uczestników pilotażowej edycji programu edukacyjnego "Kształtowanie Polonii XXI wieku: Poznaj, Włącz się, Zaangażuj". Możemy śmiało powiedzieć, że program ten otworzył nowy rozdział w podejściu i realizacji wycieczek edukacyjnych w Polsce. Unikatowy harmonogram, paneliści, miejsca, niezwykle cenne więzi oraz relacje, które wytworzyły się między uczestnikami i organizatorami jak również między samymi uczestnikami, sprawiły, że program był daleki od standardowo pojmowanego zwiedzania Polski.