Jewish Heritage Initiative in Poland: Raport Specjalny


Jewish Heritage Initiative in Poland: Special ReportJak sprowadzić judaizm do wspólnoty, której odmawiano tak wiele, tak długo? Jak zachęcić młode pokolenie polskich Żydów, wchodzące właśnie na rynek pracy w Unii Europejskiej, do rozwijania swoich związków ze swoimi korzeniami, kulturą i religią?

W odpowiedzi na te pytania Fundacja Taubego Żydowskiego Życia&Kultury powołała Jewish Heritage Initiative (JHIP), aby wspierać najważniejsze programy edukacyjne i kulturalne, które odnoszą się do strategicznych elementów zróżnicowanych i złożonych potrzeb społeczności żydowskich. Inicjatywa ta wspiera większy cel Fundacji Taubego, jakim jest wspieranie żydowskiego życia w Diasporze.

Powołana w 2003 roku, JHIP podtrzymuje odbudowę żydowskiego życia w Polsce, krzewi świadomość o tym procesie wśród Żydów i nie-Żydów, oraz propaguje zainteresowanie Polską i polskimi Żydami wśród Żydów na całym świecie.

Dzięki tym działaniom, JHIP pogłębia w żydowskim świecie zrozumienie Wspólnoty, pokazując historyczną rolę polskich Żydów w życiu i kulturze żydów na całym świecie.

Pełen raport jest dostępny do pobrania tutaj >>>