Konsultanci


Shana Penn; executive director of the Taube Foundation for Jewish Life & Culture and director of its Jewish Heritage Initiative in PolandShana Penn jest dyrektorką wykonawczą Fundacji Taubego Życia I Kultury Żydowskiej, oraz dyrektorką Inicjatywy na rzecz Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce (JHIP). Udziela także wykładów na wydziale studiów żydowskich na Uniwersytecie Kalifornii w Berkeley. Jej książka Solidarity's Secret: The Women Who Defeated Communism in Poland (University of Michigan Press, May 2005) została nagrodzona Najlepszą Książką nt. Kobiet Europy Wschodniej przez American Association of Women in Slavic Studies. Jest to pierwsza książka relacjonująca przywódcze role kobiet w “Solidarności”. Polskie wydanie ukazało się po polsku w 2003 pod tytułem „Podziemie Kobiet”. Shana obecnie pracuje nad nową książką poświęconą rewitalizacji żydowskiej kultury w Polsce. Jej artykuły i eseje ukazały się w Beacon Book of Essays by Contemporary American Women, Journal of Women's History, Johns Hopkins SAIS Review, “The Forward” i “San Francisco Chronicle”.

 

Shana Dr. Natalia Aleksiun is Assistant Professor of Modern Jewish History at Touro College, Graduate School of Jewish Studies, New York. ; executive director of the Taube Foundation for Jewish Life & Culture and director of its Jewish Heritage Initiative in PolandDr. Natalia Aleksiun jest adiunktem na Współczesnej Historii Żydowskiej w Touro College i absolwentką Studiów Żydowskich w Nowym Jorku. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Graduate School of Social Studies w Warszawie I Uniwersytecie Hebrajskiego w Jerozolimie. Doktorat otrzymała od UW w 2001 roku, oraz później od Uniwersytetu Nowojorskiego. Pracę doktorską poświęciła żydowskim historykom w Polsce okresu międzywojnia. Dr. Aleksiun uczyła m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz Collegium Civitas w Warszawie.

 

Jeremy Leigh teaches Jewish History and Israeli Studies at the Hebrew Union College in Jerusalem.Jeremy Leigh wykłada na Historię Żydowską i Studia Izraelskie na Hebrew Union College w Jerozolimie. Od 18 lat pracuje w polu żydowskiej edukacji i podróży, zajmując się m.in. prowadzeniem grup i pisaniem książek dla innych przewodników. Jest autorem „Jewish Journey”, bardzo opiniotwórczej książki w temacie sposobu opowiadania o żydowskim dziedzictwie.